PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Horská chata Bohumín

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Nalézá se ve východní části Krkonoš v nadmořské výšce 810 metrů na začátku obce Velká Úpa - Pec pod Sněžkou. Horská chata Bohumín je umístěna ve svahu 160 metrů nad vlastním parkovištěm s kapacitou 10 parkovacích míst. Parkoviště je v ceně ubytování a je umístěno vedle chaty Vavřinec a pensionu U Karla, 800 metrů za křižovatkou Horní Malá Úpa směrem na Pec pod Sněžkou. Z parkoviště k horské chatě vede nákladní lanovka určená pro přepravu zavazadel hostů.
Vybavení a služby
Pohodlné ubytování, vlastní vaření s kompletně vybavenou kuchyní, jídelnou a barem. Celková kapacita horské chaty Bohumín je 24 lůžek (3x dvoulůžkový pokoj, 3x čtyřlůžkový pokoj, 1x šestilůžkový pokoj). V přízemí horské chaty je jídelna s barem pro 24 osob s televizí, videem a příjmem televize ze satelitu a zdarma připojení k internetu - wifi. Dále jsou vedle pokojů na chodbě umístěny WC ženy a WC muži, zvlášť koupelny se sprchou s teplou vodou pro ženy a pro muže. V letních měsících je možnost venkovního posezení na terase s individuálním grilováním. Kuchyně je vybavena kompletním nádobím, chladničkou, elektrickým sporákem s troubou, mikrovlnkou a myčkou na nádobí. V jídelně je umístěn bar s výčepním zařízením.

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Poblíž horské chaty Bohumín vede turisticky značená cesta na Portášovy boudy, Růžohorky, Sněžku, Dolní a Horní Malou Úpu, Pec pod Sněžkou, Černou horu a Jánské Lázně. V zimních měsících je na protějším svahu (10 minut pěší chůze) možnost sjezdového lyžování. Sjezdová trať je 350 metrů dlouhá s vlastním vlekem a kioskem s občerstvením. Cena jízdenek na lyžařském vleku je 40,- Kč / 1 hodina dospělí a 35,- Kč / 1 hodina děti. Pod horskou chatou Bohumín 100 metrů od vlastního parkoviště je zastávka autobusu a Skibusu směrem na Portášovy boudy (sedačková lanovka) - 10 minut jízdy autobusem a Pec pod Sněžkou (lyžařský areál) - 15 minut jízdy autobusem. Doprava Skibusem i s lyžemi je zdarma.